Türkiye’den Vize İstemeyen 10 Ülke

Gerek seyahat gerekse iş için yurt dışına çıkmak istediğinizde karşınıza pasaport ve vize gibi engeller çıkabilmektedir. Bu durumda da Türk vatandaşlarından vize istemeyen 77 ülke olduğunu bilmek içinizi ferahlatabilir. Bu ülkeler içinde en bilinen 10 ülkeyi sizler için derledik.

Japonya

Teknolojinin dünyada öncüsü olan Japonya’ya ziyaret gerçekleştirmek için bordo pasaport veya yeşil pasaport sahibiyseniz 90 gün vizeden muaf olabilirsiniz.

türkiye'den vizesiz gidilen ülkeler

Maldivler

Dünyanın en turistik yerlerinden biri olan Maldivler’e bordo pasaport sahipleri 30 gün vizeden muaf olacak şekilde ziyaret gerçekleştirebiliyorlar.

Pasaportsuz GİDİLEN ülkeler

Hong Kong

Dünyanın en büyük şirketlerine ev sahipliği yapan Hong Kong da Türkiye’den vize istemeyen ülkeler arasında. Pasaport süreniz altı aydan uzunsa iş ve turizm seyahatleriniz için üç aylık vize muafiyetine sahipsiniz demektir.

vize istemeyen ülkeler 2020

Ukrayna

Birbirinden güzel tarihi ve mimari eserlere sahip olan olan Ukrayna’ya bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları 60 gün süreyle vizesiz seyahat gerçekleştirebilir.

Bahreyn

Bahreyn diğer ülkelerden farklı olarak bordo pasaport sahiplerinden vize istemektedir. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise 90 gün vizeden muaf olmaktadır.

bahreyn türkiyeden vize istiyor mu

Andorra

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizesiz seyahat edebilirler.

androrra vize seyahat

Katar

Dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Katar’a bordo pasaport sahipleri 30 gün vizeden muaf olarak seyahat gerçekleştirebilirler.

katar vize istiyor mu

Güney Kore

Asya’nın en tanınan ülkelerinden olan Güney Kore’ye bordo pasaportlu Türk vatandaşları 90 gün vizeden muaf olarak ziyaret gerçekleştirebilirler.

Arjantin

Bordo pasaport sahipleri 90 gün vizeden muaftır.

arjantin vize istiyor mu

Brezilya

Brezilya’ya yapacağınız ziyaretlerde Bordo Pasaport sahibiyseniz 90 gün vizesiz seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bonus Dünyanın En Mutlu 10 Ülkesi

Ziyaret edecek yeni ülkeler arıyorsanız vize kriterini değiştirerek en mutlu ülkelere de göz atabilirsiniz.

Tolga Kaan

Marmara Üniversitesi

Bir Cevap Yazın